Svet-Stranek.cz
KHL

**4.4. 2012** Alexander Medveděv: O Říhovi budeme jednat (více v rubrice AKTUÁLNÍ DĚNÍ) **29.3. 2012** Už je rozhodnuto: HC LEV bude hrát v Praze (více v rubrice AKTUÁLNÍ DĚNÍ):Češi a Slováci v Kontinentální hokejové lize

**4.4. 2012** Alexander Medveděv: O Říhovi budeme jednat (více v rubrice AKTUÁLNÍ DĚNÍ) **29.3. 2012** Už je rozhodnuto: HC LEV bude hrát v Praze (více v rubrice AKTUÁLNÍ DĚNÍ)

Vítejte na stránkách Kontinentální ligy, které vám pravidelně přinášejí informace o českých a slovenských hráčích a trenérech v této druhé nejprestižnější hokejové soutěži světa.

SLEDUJTE FINÁLE PLAY OFF KHL NA STANICI NOVA SPORT ***pátek 13.4.*** Avangard Omsk - Dynamo Moskva *** (13:55, přímý přenos) - 1. zápas

STRÁNKY JSOU V PROVOZU OD 23. LEDNA 2012
Play-off Kontinentální hokejové ligy 2011/12


ČESKÉ A SLOVENSKÉ HOKEJOVÉ HVĚZDY VE FINÁLE PLAY OFF KHL ZÁPADNÍ A VÝCHODNÍ KONFERENCELetošní finálové série play off Západní a Východní konference si zahraje celkem 8 českých a už jen 1 slovenský hokejista + 1 český trenér - Miloš Říha z SKA Petrohrad.

ZÁPADNÍ KONFERENCE:

SKA PETROHRAD: Jakub Štěpánek (b-CZE), Petr Průcha (ú-CZE) + trenér Miloš Říha
DYNAMO MOSKVA: Marek Kvapil (ú-CZE), Jakub Klepiš (ú-CZE), Filip Novák (o-CZE), Dominik Graňák (o-SVK)

VÝCHODNÍ KONFERENCE:

AVANGARD OMSK: Roman Červenka (ú-CZE), Martin Škoula (o-CZE)
TRAKTOR ČELJABINSK: Jan Bulis (ú-CZE)

Už teď je jisté, že KHL bude mít letos "nového" vítěze. V předcházejících třech sezónách se totiž majiteli Gagarinova poháru staly pouze Ak Bars Kazaň (2x) a v minulé sezóně Salavat Julajev Ufa. Oba tyto týmy však už z letošního play off vypadly.

Navíc stále ještě existuje naděje pro další změnu v historických statistikách - play off KHL totiž dosud nikdy nevyhrál vítěz základní části. Ten letošní, Traktor Čeljabinsk, je však pořád ve hře...


A teď příznivá zpráva pro český hokej - ať už závěrečné souboje v play off dopadnou jakkoli, další čeští hokejisté (nebo další český hokejista - to v případě čeljabinského Bulise) se stanou novými majiteli Gagarinova poháru.

Zajímavé by to bylo v případě Jakuba Klepiše (viz. foto) z Dynama Moskva, který Gagarinův pohár obhajuje z minulé sezóny - v té ovšem oblékal dres Salavatu Ufa. Dynamo i samotný Klepiš hrají ve výborné formě, takže nic není nemožné...


Do historie může rovněž vstoupit petrohradský stratég Miloš Říha, který by se stal prvním českým trenérem v historii KHL, jenž by se svým týmem vybojoval Gagarinův pohár.

Play-off Kontinentální hokejové ligy 2011/12

NEJVĚTŠÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ HVĚZDY SEMIFINÁLE PLAY OFF ZÁPADNÍ A VÝCHODNÍ KONFERENCE

Letošní semifinálové série play off Západní a Východní konference si zahraje celkem 10 českých a 3 slovenští hokejisté a 1 český trenér - Miloš Říha z SKA Petrohrad.

SKA PETROHRAD: Jakub Štěpánek (b-CZE), Petr Průcha (ú-CZE)
ATLANT MYTIŠČI: Branko Radivojevič (ú-SVK), Richard Stehlík (o-SVK)
DYNAMO MOSKVA: Marek Kvapil (ú-CZE), Jakub Klepiš (ú-CZE), Filip Novák (o-CZE), Dominik Graňák (o-SVK)

AVANGARD OMSK: Roman Červenka (ú-CZE), Martin Škoula (o-CZE)
METALLURG MAGNITOGORSK: Tomáš Rolinek (ú-CZE)
TRAKTOR ČELJABINSK: Jan Bulis (ú-CZE)
AK BARS KAZAŇ: Josef Straka (ú-CZE)

Právě oni by měli rozhodovat...


Jakub ŠTĚPÁNEK - brankář
(SKA Petrohrad)


Sezónu začal jako jednička, pak se střídal s Ježovem. Trenér Říha ale prohlásil, že jedničkou pro play off bude právě Štěpánek. Minulou sezónu měl sice statisticky lepší (snad už zapomněl na kiks z loňského čtvrtfinále proti Atlantu), ale k oporám patří i v té stávající.
(bilance v letošním play off: 10 zápasů, 94,7%, 1,08)Petr PRŮCHA - útočník
(SKA Petrohrad)


V SKA působí 2. sezónu, ale teprve tu letošní odehrál celou a hned se stal třetím nejproduktivnějším hráčem týmu (14+25), když v základní části vynechal jen dva zápasy. Pravidelně nastupuje v prvním útoku s Thoresenem a Afinogenovem a právě tato útočná formace patří k nejlepším v celé KHL.
(bilance v letošním play off: 11 zápasů, 2+1)


Branko RADIVOJEVIČ - útočník (Atlant Mytišči), v play off už dohrál

Začátkem letošního roku ho postihly zdravotní problémy (zánět obličejového nervu) a přes měsíc se nedostal na led. V základní části odehrál 43 zápasů (7+20). Po uzdravení nedostával zpočátku tolik příležitostí, zejména nechodil na přesilovky, ale v závěru čtvrtfinále proti Severstalu už zase byl oporou svého týmu.
(bilance v letošním play off: 12 zápasů, 5+2)


Marek KVAPIL - útočník
(Dynamo Moskva)


V základní části odehrál 53 utkání (absentoval pouze v jednom!) a ve své premiérové sezóně v KHL si nevedl vůbec špatně - 12+17. V play off stojí zatím sice trochu stranou, ale jeho chvíle určitě přijdou. Dynamo se v závěru základní části rozehrálo k výborným výkonům a určitě patří k favoritům na zisk mistrovského titulu.
(bilance v letošním play off: 10 zápasů, 4+1)


Dominik GRAŇÁK - obránce (Dynamo Moskva)

Defenzivní štít a jistota, na kterou bude moskevské Dynamo spoléhat především. Osmadvacetiletý slovenský bek se rozehrál k výtečným výkonům a hodně si ho pochvaluje i reprezentační kouč Slovenska Vladimír Vůjtek. Graňák obléká dres Dynama druhou sezónu a letos má šanci dojít s týmem hodně daleko.
(bilance v letošním play off: 10 zápasů, 2+5)


Roman ČERVENKA - útočník (Avangard Omsk)

Loňský nejlepší střelec základní části sice měl tuto sezónu bodově o něco horší, nicméně i tak se stal nejproduktivnějším hráčem Avangardu v základní části (23+16), a to ve všech kategoriích - kanadské bodování, střelec i nahrávač. Pokud bude při střelecké chuti, Avangard není bez šance na úspěch.
(bilance v letošním play off: 9 zápasů, 9+6)


Martin ŠKOULA - obránce (Avangard Omsk)

Defenzivní jistota týmu Fina Summanena. Škoula hraje v Omsku druhou sezónu a stabilně podává spolehlivé výkony. Mediálně se na něho tak trochu zapomíná, přece jen to není žádný vyhlášený střelec, jako býval třeba Karel Rachůnek. Nicméně obrana Avangardu je z velké části postavena právě na jeho spolehlivosti.
(bilance v letošním play off: 9 zápasů, 0+4)


Tomáš ROLINEK - útočník (Metallurg Magnitogorsk), v play off už dohrál

Spolu s Blaťákem z Ufy je nejdéle sloužícím Čechem v jednom klubu KHL. Rolinek sice není žádný vyhlášený ostrostřelec, ale zkušenosti by mohl rozdávat plnými hrstmi a ještě by mu jich dostatek zbylo. V základních částech KHL odehrál celkem 215 utkání, přičemž chyběl jen v 5 z nich!
(bilance v letošním play off: 12 zápasů, 3+2)


Josef STRAKA - útočník (Ak Bars Kazaň), v play off už dohrál

Dvojnásobný šampión se po rozpačité sezóně vzpamatoval a v konferenčním čtvrtfinále vyřadil obhájce titulu Salavat Ufa. Straka přišel do Kazaně letos v lednu z Čerepovce, kde působil nepřetržitě od sezóny 2007/08. V play off tam toho sice moc nenahrál, ale zkušeností s ruským hokejem má na rozdávání.
(bilance v letošním play off: 9 zápasů, 1+1)Jan BULIS - útočník
(Traktor Čeljabinsk)


Jediný český hokejista v kádru vítěze základní části KHL. Bulis přišel do Traktoru z Atlantu Mytišči, se kterým si loni pod trenérem Říhou zahrál finále KHL. Základní část sice neměl nijak skvostnou (43 zápasů, 5+11), ale trenér Valerij Bělousov věří, že ty pravé chvíle třiatřicetiletého forvarda přijdou právě v play off.
(bilance v letošním play off: 9 zápasů, 1+3)
Play-off Kontinentální hokejové ligy 2011/12

NEJVĚTŠÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ HVĚZDY ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ZÁPADNÍ A VÝCHODNÍ KONFERENCE

Letošní čtvrtfinálové série play off Západní a Východní konference si zahraje celkem 22 českých a 11 slovenských hokejistů a 2 čeští trenéři - Miloš Říha z SKA Petrohrad a Marek Sýkora z Dinama Minsk.

(Do bojů už bohužel nezasáhne dlouhodobě zraněný 2. nejproduktivnější Čech v KHL, Petr Vrána z Amuru Chabarovsk a otazník visí i nad jeho spoluhráčem, slovenským gólmanem Jánem Lašákem).

Právě oni by měli rozhodovat...


Miroslav BLAŤÁK - obránce, v play off už dohrál (Salavat Ufa)

Zkušený bek, na kterého bude defenzíva Salavatu spoléhat především. Dosud nechyběl ani v jednom play off, všechny odehrál v zelenobílém dresu Salavatu, loňský majitel Gagarinova poháru. V Ufě působí už pátý rok, hned v té premiérové sezóně 2007/08 získal s týmem titul mistra ruské Superligy.
(bilance v minulých play off: 41 zápasů, 7+4)


Roman ČERVENKA - útočník (Avangard Omsk)

Loňský nejlepší střelec základní části sice měl tuto sezónu bodově o něco horší, nicméně i tak se stal nejproduktivnějším hráčem Avangardu v základní části (23+16), a to ve všech kategoriích - kanadské bodování, střelec i nahrávač. Pokud bude při střelecké chuti, Avangard není bez šance na úspěch.
(bilance v minulých play off: 12 zápasů, 5+4)


Marcel HOSSA - útočník, v play off už dohrál (Dinamo Riga)

Návrat z nevýrazného Spartaku Moskva do lotyšské metropole mu jednoznačně prospěl, v 19 zápasech za Dinamo Riga nastřílel o 2 branky více než v předcházejících 35 duelech za Spartak. Třicetiletý Hossa má zkušeností na rozdávání a pokud by se Dinamo mělo na někoho spoléhat, bude to právě na tohoto slovenského forvarda.
(bilance v minulých play off: 20 zápasů, 8+2)


Zbyněk IRGL - útočník, v play off už dohrál (Lokomotiv Jaroslavl?)

Jednatřicetiletý forvard (v KHL je od samého začátku) sice odehrál za Dinamo Minsk bodově nejúspěšnější základní část, ale v play off už nebodoval. Bělorusové vypadli s moskevským jmenovcem hned v 1. kole a Irgl by měl od podzimu znovu po dvou letech oblékat dres Lokomotivu Jaroslavl, který se vrací do KHL.
(bilance v minulých play off: 61 zápasů, 16+24)


Rastislav STAŇA - brankář, v play off už dohrál (CSKA Moskva)

Také Staňa hraje v KHL od 1. sezóny a i on se výrazněji prosadil až v té letošní. Dokonce tak, že ve statistikách byl mezi českými a slovenskými gólmany nejlepší. V základní části odchytal 46 zápasů z 54 (92,6% - průměr 2,06) a výrazně přispěl k postupu armádního týmu do play off.
(bilance v minulých play off: 1 zápas, 64,3%, 6,62)


Jakub ŠTĚPÁNEK - brankář (SKA Petrohrad)

Sezónu začal jako jednička, později se střídal s Ježovem. Trenér Říha ale prohlásil, že jedničkou pro play off bude právě Štěpánek. Minulou sezónu měl sice statisticky lepší (snad už zapomněl na kiks ze čtvrtfinále proti Atlantu), ale k největším oporám týmu patřil i v této. Na jeho výkonech a jeho psychice bude hodně záležet.
(bilance v minulých play off: 11 zápasů, 92,1%, 2,15)


Jakub PETRUŽÁLEK - útočník, v play off už dohrál (Chabarovsk)

Petružálek odehrál premiérovou sezónu v KHL fantasticky. Nejenže suverénně vyhrál kanadské bodování týmu, ale stal se i nejproduktivnějším Čechem v základní části. Především jeho 51 bodů posunulo Amur poprvé v historii do play off. Proti Omsku sice není favoritem série, ale pokud Jakubovi nezvlhne střelný prach, kdoví...
(bilance v minulých play off: 0 zápasů)


Petr PRŮCHA - útočník (SKA Petrohrad)

V SKA působí 2. sezónu, ale teprve tu letošní odehrál celou a hned se stal třetím nejproduktivnějším hráčem týmu (14+25), když v základní části vynechal jen dva zápasy. Pravidelně nastupuje v prvním útoku s Thoresenem a Afinogenovem a právě tato útočná formace patří k nejlepším v celé KHL.
(bilance v minulých play off: 11 zápasů, 5+1)


Tomáš ROLINEK - útočník (Metallurg Magnitogorsk)

Spolu s Blaťákem je nejdéle sloužícím Čechem v jednom klubu KHL. Rolinek sice není žádný vyhlášený ostrostřelec, ale zkušenosti by mohl rozdávat plnými hrstmi a ještě by mu jich dostatek zbylo. V základních částech KHL odehrál celkem 215 utkání, přičemž chyběl jen v 5 z nich! Pro play off ideální hráč.
(bilance v minulých play off: 36 zápasů, 14+10)


Lukáš KAŠPAR - útočník, v play off už dohrál (Barys Astana)

V této sezóně dal sice o 10 branek méně (13) než v té minulé, ale v závěru základní části se chytil, takže v play off možná uvidíme na ledě toho "starého dobrého" Kašpara, kterému to pálí. Ostatně na jeho souhře s krajany Jiřím Novotným a Krepsem budou hodně závislé naděje Barysu proti Magnitogorsku.
(bilance v minulých play off: 4 zápasy, 1+0)


PARTNEŘI STRÁNEK:

http://www.sport7.sk
http://www.fta-wellness.cz/ (osobní stránky profesionálního trenéra fitness)
http://www.nasetipy.com/
http://tipy.unas.cz/ - tipy na fotbal a hokej
http://www.stavky.com/ - tipovanie s profesionalmi