Svet-Stranek.cz
KHL

Rozhovory se zajímavými osobnostmi z historie a současnosti Slovanu Bratislava:Češi a Slováci v Kontinentální hokejové lize

Rozhovory se zajímavými osobnostmi z historie a současnosti Slovanu Bratislava

Vedenie klubu HC SLOVAN BRATISLAVA:

MAROŠ KRAJČI
predseda predstavenstva a generálny manažér

JURAJ ŠIROKÝ
podpredseda predstavenstva

ERIC NEIL ASSIMAKOPOULOS
podpredseda predstavenstva

OLDŘICH ŠTEFL
športový riaditeľ

IVAN GÁŤA
finančný riaditeľ

MILAN VAJDA
marketingový riaditeľ

DISKUTUJTE S NÁMI NA FACEBOOKU
http://www.facebook.com/kontinentalniliga
TRENÉR ROSTISLAV ČADA ODPOVÍDÁ na dotazy fanoušků

(6.10. 2012)

Dobrý den, pane Čado. Chtěl bych Vás poprosit o zhodnocení zápasu proti Avtomobilistu.
Rychlé, bojovné utkání, dramatické až do konce. Přestože to bylo naše třetí utkání na tripu, fyzickým nasazením a dobrým taktickým myšlením jsme uhájili jednobrankové vítězství.


Jaký je zdravotní stav Višňovského a počítáte se Sekerou už na příští zápas proti Dynamu? Budou hrát oba spolu? Pokud ne, s kým v obranné dvojici oba nastoupí?
Višňovský je zdravotně v pořádku a pokud se nic nestane, v neděli nastoupí proti Dynamu. S A. Sekerou počítám v nedělním utkání v základní sestavě. Nebudou hrát od začátku spolu a uvidíme, jaký bude průběh zápasu.

Janus vypadá zatím v pohodě a nula proti Avtomobilistu mu určitě přidá sebevědomí. Využijete jeho formy maximálně nebo ho někdy necháte odpočívat?

V neděli budu chtít využít formy Jara Januse, ale zabývám se myšlenkou a řešením postavit v některým z nejbližších utkání do branky i Konráda a rozdělit zápasové zatížení na dva brankáře.

Ohledně posil z NHL jste se vyjádřil, že upřednostňujete Slováky a Čechy. Je tedy ještě v této souvislosti nějaké jméno slovenského nebo českého hráče aktuální?
Ano, jsme v kontaktu s konkrétními hráči uvedených národností, hrajících v NHL.

Poohlíží se vedení klubu po nových hráčích i v KHL? Nemám na mysli jen Lev Praha.
Na základě mých informací ne.

Na Twitteru nedávno bylo, že Tomáš Kopecký se chystá do Evropy a prý studuje nabídky. Je jedna z nich i ze Slovanu?
O této záležitosti nemám dnes žádnou informaci.

Michal Handzuš se přijde podívat na nedělní zápas proti Dynamu. Uvidíme ho brzy i na ledě v dresu Slovanu? Máte už představu, s kým by mohl Mišo nastupovat v útoku?
Pokud by Michal Handzuš uzavřel smlouvu ve Slovanu, dovedu si představit, kde a s kým by hrál.

Lev Praha má už 14 obránců a také přetlak v útoku. Kteří hráči ze Lva by mohli připadat v úvahu pro Slovan?
Zatím ve Slovanu nevybíráme hokejisty na posílení kádru z hráčů nehrajících ve Lvu Praha.

Jak hodnotíte výkony mladých hráčů a jak vidíte perspektivu Andreje Šťastného směrem k seniorské reprezentaci Slovenska? Hodně štěstí a velmi pěkně děkuji za dosavadní výkony.
Já děkuji za slova uznání, která jsou pro mě zavazující. Dosavadní výkony mladých hráčů, nejen Andreje Šťastného, hodnotím velmi pozitivně a jsem přesvědčen, že některé z nich uvidíme v národním mužstvu Slovenska na prvním srazu reprezentace v měsíci listopadu. Potom bude záležet jen na nich, jak nabídnuté šance využijí. Nominace je samozřejmě v kompetenci Vladimíra Vůjtka a jeho realizačního týmu.

Když začne NHL, jak bude Slovan řešit situaci s obránci po odchodu Višňovského a Sekery?
V případě začátku NHL budeme řešit situaci po odchodu našich hráčů asi tak, jako všechna družstva. Dál budeme pokračovat s hráči, kteří mají uzavřené platné smlouvy pro sezónu 2012/13 se Slovanem pro KHL.

Proč ještě držíme v kádru Mihálika?
Vlaminir Mihálik má platnou smlouvu se Slovanem pro sezónu 2012/13.

Jak to vypadá s Printzem a Hostikkou? Proč Printz nedostává více příležitostí?
Spoluhráči D. Printze v obraně přesvědčili v dosavadním průběhu sezóny o lepší výkonnosti, a proto dostávají v zápasech větší prostor než on. Totéž platí na adresu W. Hostikky.

Proč nehraje za Slovan Bakoš?
Bakoš jako talentovaný mladý hráč potřebuje více času a trpělivosti k úspěšnému zvládnutí přechodu do KHL. Jedním z řešení je poskytnutí prostoru na farmě ve Skalici, které zcela jistě urychlí a zkvalitní úroveň přípravy hráče. Martin již příležitost dostal a zcela jistě ještě dostane.


Neuvažujete angažovat centra z AHL, který by dodal týmu potřebnou agresivitu? Nebo i jiné hráče z AHL, nejen centra?
Ne, zatím o tom neuvažujeme.

Podle čeho určujete, který útok bude první, druhý atd. Je za tím nějaká koncepce?
Důležitá je aktuální výkonnost hráčů a také zvládnutí role, úlohy, hrát proti nejlepším hráčům soupeře. V průběhu utkání dochází k záměně formací a střídání se řídí na základě herních situací a s tím souvisejícím vytěžováním jednotlivých hráčů.

Pane Čado, co se dá dělat s přesilovkami, které nám moc nejdou od začátku letní přípravy? Hrajeme jich poměrně hodně a proměňujeme málo.
Nejsem asi stejně jako vy spokojen s efektivitou využití přesilových her, i když jsme dnes po 12 utkáních na 9. místě z 26 mužstev KHL, což určitě na nováčka soutěže není špatný dílčí výsledek!!! Dál pracujeme na zlepšení této situace a v tréninku tomu věnujeme velký časový prostor.

Nepřemýšlíte nad tím, že byste mladé hráče rozhodil do ostatních pětek?
Jsem přesvědčen, že nyní v začátku sezóny je vhodné mladé hráče nechat hrát více spolu, zvláště když jejich herní projev je odlišný od způsobu hry zkušenějších hráčů. Po získání prvních zkušeností a na základě možných potřeb změn v sestavě není vyloučeno, že se objeví i ve formacích se zkušenějšími hráči.

Uměl byste si představit nějakého hráče z vašeho loňského kádru Avangardu Omsk ve Slovanu? Pokud ano, kterého, případně které?
Samozřejmě uměl. Mohu jmenovat mladého středního útočníka S. Kalinina, který by jistě svým herním projevem zapadl úspěšně do našeho družstva.

Trenér SKA Petrohrad Miloš Říha před dnešním zápasem:
„Slovan vyhrál v Čechově 3:0, musíme být hodně ostražití!“


(17.9. 2012)

Pane Řího, jak vnímáte a hodnotíte vstup SKA do nové sezóny?
„Já myslím, že tuto sezónu jsme začali dobře. Něco se nám samozřejmě nevydařilo nebo jsme to nedotáhli do konce - třeba s Omskem jsme měli vyhrát, herně jsme určitě byli lepší, a také proti Magnitce v posledním zápase jsme měli aspoň bod uhrát, protože jsme ji od druhé poloviny utkání přehrávali. Pořád je to začátek sezóny, věřím, že náš herní projev se ustálí. Navíc jsme dosud ani jeden zápas nehráli v optimální sestavě, vždycky nám 2 až 3 hráči ze základní sestavy chyběli.“


Inkasujete poměrně dost gólů, takže problémy v defenzívě?
„To bych neřekl. Spíš je to tak, že když se nám daří, tak chtějí všichni dát gól, otevře se obrana a dostáváme hloupé góly. Loni to bylo stejné. Pochopitelně si na to musíme dávat pozor, ale fakt, že jsme dostali více gólů, nevyplývá ze špatné obranné činnosti jako takové. Když jsme v určité fázi zápasu pod tlakem, nebo v oslabení, branky nedostáváme. Jak jsem už říkal, paradoxně inkasujeme právě v momentech, kdy se nám daří dopředu a vzadu to otevíráme a přestáváme hlídat.“

Co říkáte na dosavadní výkony hráčů Slovanu?
„Zpočátku se jim moc nedařilo, ale v posledních dvou zápasech už byli jasně lepší a bodovat měli už v Minsku. Ten herní systém Slovanu je postavený od obrany, na disciplíně, bojovnosti. Předevčírem vyhráli 3:0 na Čechově, takže dneska musíme být hodně ostražití.“

Petr Průcha už nastoupí?
„Ano, Petr je do zápasu připravený.“

A co posily z NHL?
„Pracujeme na tom, minimálně dva hráči by měli přijít.“

Ilja Kovalčuk je mezi nimi?
„Nechci o tom zatím moc mluvit, ale asi ano…“

TRENÉR ROSTISLAV ČADA: "Hráči začínají nabývat sebevědomí, a to je velice pozitivní zjištění

(11.9. 2012)

Pane Čado, můžeme se ještě na chvíli vrátit ke včerejšímu zápasu? V čem byl váš tým jiný oproti těm dvěma předcházejícím utkáním?
"Hráči šli do toho třetí domácího zápasu s velkou motivací. V první třetině jsme nevyužili tři přesilovky, i když šance jsme měli. Ve druhé jsme zase naopak čtyřikrát hráli v oslabení. Vinou toho jsme ztratili herní rytmus, prostě nás to rozhodilo. Ovšem poslední třetinu jsme odehráli ve velkém stylu, Spartak jsme přestříleli 14:3 a určitě naprosto zaslouženě vyrovnali. Zdůrazňuji, že za obrovské podpory fanoušků. Mně trochu zatrnulo, když jsme opět v závěru druhé třetiny inkasovali branku, ale kluci se tím nenechali zdeprimovat a do té poslední dvacetiminutovky šli s obrovským odhodláním. Těch pozitivních zjištění je více - už ve druhém utkání po sobě jsme dokázali vystupňovat tempo ve třetí třetině, což nakonec vedlo k bodovým ziskům. Dále mě těší, že hráčům pomalu ale jistě roste sebevědomí, což je nesmírně důležité. A samozřejmě velkým pozitivem jsou výkony gólmana Januse."

Pane Čado, vy jste loni hrál s Avangardem proti Dinamu Minsk, vašemu nejbližšímu soupeři, dvakrát a obě utkání jste prohráli - v Minsku 1:4 a doma 1:3. V čem je Dinamo především nebezpečné?
"Ten výsledek z Minsku je trochu zkreslující. My jsme tam dvě třetiny vedli 1:0, měli i další šance na navýšení skóre, ale pak jsme zápas zbytečně ztratili během pár minut. Myslím však, že jsme byli lepším týmem. Naopak v Omsku hrálo Dinamo velmi dobře takticky, byl to prostě rukopis trenéra Marka Sýkory. Ten ovšem u týmu po sezóně skončil, teď je tam finský kouč, takže můžeme očekávat finskou klasiku - agresivitu, rychlé bruslení, kontaktní hokej, dohrávání soubojů nadoraz apod. Dinamo nemělo nejlepší start do sezóny a potřebuje získat zpátky ztracené body. V Minsku je navíc vždycky velmi bouřlivá atmosféra, 15 tisíc diváků, výborní fanoušci, bude to opět hodně náročné. Ale to budou všechna utkání. Letos to je hodně vyrovnané s velkými zvraty v průběhu zápasů (např. Petrohrad prohrává s Jugrou po necelých pěti minutách 0:3 a ještě v 1. třetině stihne vyrovnat a pak se zrodí divoký výsledek 7:5), takže každý bod má cenu zlata.

Kdo z kádru zůstává před cestou na první trip doma?
"Bereme všechny hráče. Jede s námi i Ďatelinka, který má sice tréninkový výpadek, ale už brzy bych ho chtěl nasadit do zápasu."

A jak to vypadá s Daňem?
"Daňo je osmý den po operaci menisku, už rehabilituje, nekulhá a dokonce chodí bez berlí. Podle lékařů by třech týdnech mohl začít s lehkým tréninkem."

MIROSLAV ŠATAN NEJEN O SVÉ ROLI V TÝMU

(8.9. 2012)

Útočník Slovanu Bratislava Miroslav Šatan se ruským novinářům svěřil se svými pocity ohledně premiéry týmu v KHL, o své roli v mužstvu a o hlavním trenéru Rostislavu Čadovi.


MIROSLAV ŠATAN:

„Jsem nadšený tím, že KHL budeme hrát u nás v Bratislavě, na Slovensku, kde je hokej velmi populární. Ukázalo se to v minulé sezóně, kdy Kontinentální ligu hrál Poprad. Teď se KHL přestěhovala do hlavního města a fanoušci jsou nesmírně šťastní. V přípravných zápasech na novou sezónu jste mohli vidět, že na Slovan chodilo doma 7, 8 a možná i více tisíc fanoušků. Nemáme problém s podporou a já doufám, že se náš tým ukáže jako konkurenceschopný.

První sezóna v KHL bude pro Slovan zkušební. Máme velkou šanci ukázat světu, že jsme dobří. Ukázat, nakolik je kvalitní slovenský hokej a naše mužstvo, a že u nás máme mladé talentované hokejisty, kteří se dokáží prosadit na mezinárodní scéně, zvláště na takové, jakou je KHL. Ode mě se čeká, že se stanu jedním z lídrů týmu. Rozumím tomu a tuto roli přijímám.

Budu se snažit pomáhat spoluhráčům jak na ledě tak mimo led, aby se mohli zlepšovat a zkvalitňovat svoji hru. Podle potřeby a požadavků budu spolupracovat s trenéry a snažit se usnadnit týmu přechod na kvalitativně úplně jinou úroveň - ze slovenské extraligy do KHL. Taková je moje role ve Slovanu.

S trenérem Čadou se nyní postupně seznamujeme, zvykáme si na sebe jako přátelé. Velice se mně líbí jeho přísný, pevně stanovený systém a styl jak při trénování tak při koučingu na střídačce, a také systematická a vstřícná práce s mladými hráči. Mužstvo právě tohle potřebuje. Všechny naše tréninky probíhají ve velice vysokém, intenzivním tempu a nasazení. A právě takhle to má být“, dodává Miroslav Šatan.


Lubomír Višňovský: „V případě stávky je pro mě Slovan klubem číslo jedna!“

(29.8. 2012)

Lubo, potíte se hodně pod trenérem Čadou?

(smích) „No jo, potím se hodně. Není to sranda. Pana Čada znám už delší dobu, přípravu jsem pod jeho vedením absolvoval už době, kdy byl ve Slovanu poprvé, takže jsem věděl, co od něho můžu čekat, ale i tak, potím se, potím…“

Ve Slovanu jste odehrál celkem sedm sezón, získal s ním tři tituly… Vaše vzpomínky na tuto dobu?

„Jen ty nejlepší. Začínal jsem ve Slovanu jako 17-18 letý mladíček a odtud jsem šel hned do NHL, takže jen ty nejlepší zážitky a vzpomínky.“

Jak dalece je podle Vás lockout reálný?

“To je velmi vážné téma. Nevypadá to nejlépe, i když na druhou stranu já už jsem ve věku, kdy se hokejově nechci nikam stěhovat. Nechce se mně stávkovat, nejraději bych začal hrát tak, jak by se mělo začít. Stále máme k dispozici ještě něco málo přes dva týdny, jsou naplánovaná ještě nějaká zásadní jednání, ale jak jsem už říkal – nevidím příliš nadějně, že se začne včas.“

Lubo Višňovský, lockout a Slovan – je to reálné?

„V případě stávky je pro mě Slovan klub číslo jedna. Záleží samozřejmě i na tom, jak se dohodneme, co mně Slovan nabídne, ale je pro mě prioritou. Ze Slovenska další jiné nabídky nemám, ale několik jich mám z jiných klubů Kontinentální ligy.“

V hokeji jste toho dosáhl už opravdu hodně. Namátkou připomenu kompletní sadu medailí ze světových šampionátů, účast v All stars teamu MS, v NHL účast v Rookie teamu atd., atd. Co takhle se Slovanem zisk Gagarinova poháru?

(smích) „Joj, to by bylo krásné… Jenže k tomu je tak daleká cesta... Hodně kluků, kteří jsou teď ve Slovanu, nemá s takovou soutěží žádné zkušenosti, i když na druhou stranu je tady několik hodně talentovaných mladých hráčů. Třeba už v tom prvním hracím týdnu čekají na Slovan hned tři zápasy v pěti dnech. Sice doma, ale je to pořádná porce. Myslím, že dost kluků bude překvapených z toho, jaký je v téhle soutěži zápřah. Po čtyřech pěti hodinách letu jdete na zápas, nad ránem se vrátíte domů a dopoledne už na trénink… Bude to hodně náročné.“

Co byste vzkázal fanouškům Slovanu?

„Mám rád slovanistické fanoušky, protože tady vždycky dokázali vytvořit skvělou atmosféru. Já za sebe jim za tohle všechno moc děkuji. A prosím, stůjte za týmem, i když se mu nebude dařit. KHL je skutečně moc těžká soutěž a než se to všechno tak nějak stabilizuje, budete to chtít získat více zkušenosti a od vás i trpělivost. Ale v tom se na vás celý tým určitě může spolehnout.“

TRENÉR ROSTISLAV ČADA LOCKOUT NEVÍTÁ, ALE LUBA VIŠŇOVSKÉHO BY BRAL VŠEMI DESETI

(29.8. 2012)

Blížící se reálná možnost lockoutu vyvolává na čelech většiny trenérů nejednu vrásku. Hlavní kouč Slovanu Rostislav Čada není v tomto ohledu výjimkou:


"K lockoutu se stavím dost negativně. Rád bych v průběhu sezóny pracoval s hráči, které jsem měl k dispozici v přípravě. Vytvořili jsme a nastavili společně nějaké mechanismy, které fungují nebo by fungovat mohly a člověk se už tak nějak intuitivně brání jejich narušování. Prostě nechcete, aby ta všechna odvedená práce, které nebylo málo a která se nerodila snadno, přišla vniveč.

Pochopitelně vím, že s tím nic nenadělám. Určitě bych neměl naprosto žádný problém, kdybychom angažovali Luba Višňovského. Lubo s námi celou dobu trénuje, zrovna teď se převléká v šatně (dnes v 9:32 - pozn. autora) a určitě by mě to jako trenéra potěšilo. Je to samozřejmě nesmírně zkušený hokejista s velkou autoritou a přirozeným respektem.
A další slovenští hráči z NHL ve Slovanu? To už záleží na osobních vztazích našeho klubového vedení, resp. na tom, jak bude při jednání s nimi a jejich agenty úspěšné. Samozřejmě bych to přijal a snažil se odvést maximálně kvalitní práci i za této nově vzniklé situace, to je jasné."

PŮVODNÍ ROZHOVOR S ROGEREM MELINEM,
sympatickým koučem zítřejšího soupeře Slovanu, týmu Linköpings HC


(16.8. 2012)


Rogere, můžete nám prozradit, co všechno víte o Slovanu?
(smích) „Úplně všechno vám neprozradím, to bychom byli sami proti sobě.
Ale teď vážně. Vím to nejdůležitější - že Slovan vstoupil do KHL, že mají hodně dobrých hráčů a podle dosavadních výsledků v přípravě to vypadá, že i dobře poskládané mužstvo.
Nekvalitní tým by přece vůbec neměl šanci ucházet se o účast v tak kvalitní soutěži, jakou Kontinentální hokejová liga bezesporu je. To podle mě nejvíce vypovídá o současné úrovni nejslavnějšího slovenského klubu Slovanu Bratislava.“
To zní až nápadně zdvořile…
„Ne, ne, ne, to rozhodně ne. Slovan jsem teď sice na vlastní oči hrát neviděl, ale porazil Petrohrad, Spartak Moskva, a to jsou týmy, které u nás mají velký zvuk. Proto by určitě nebylo dobré, kdybychom tyto výsledky Slovanu zlehčovali a podceňovali pouze proto, že se jednalo o přípravné zápasy. My se na utkání připravíme maximálně zodpovědně. Zhruba poslední 2-3 týdny sleduji Slovan podrobněji, a když jsem kdesi četl, že na poslední zápas proti jednomu českému klubu…, jo, ok, Sparta Prag, tam bylo skoro devět tisíc diváků, říkám si, Rogere, tak to je super.“

Loni v létě jste se Slovanem rovněž v European Trophy prohráli v Bratislavě 0:3. Bude se historie opakovat?
„Nesmí se opakovat. (smích) My musíme především bezchybně bránit a dávat si pozor na výborné útočníky Slovanu, na jejich brejky. V tom bude asi největší síla našeho soupeře ze Slovenska. Tedy hrát ze zajištěné obrany a nechybovat v rozehrávce ve středním pásmu. Toho by Slovan jistě dokázal využít. My jsme samozřejmě také v přípravném období, takže i naše hra postrádá ještě více jistoty. Tedy jak jsem už říkal - důslednost, pozornost, bezchybnost - to by mohlo vést k úspěchu. I tak nás ovšem čeká hodně těžký soupeř, to není zdvořilost (smích), a pokud bude konečné skóre v náš prospěch, budeme opravdu velice spokojeni.“

PŮVODNÍ ROZHOVOR S KAMILEM KREPSEM, ČERSTVOU POSILOU SLOVANU BRATISLAVA

Jsem rád, že jsem se rozhodl právě pro Slovan

(15.8. 2012)


První dojmy ze Slovanu?
„Já jsem do Bratislavy dorazil předevčírem kolem 23. hodiny, druhý den ráno jsem šel na rozbruslení a pak na zápas, takže jsem toho zatím moc nestihl. Ale z toho, co jsem vypozoroval, tak jednoznačně převažují pozitivní dojmy. Výborné zázemí, i tým je dobrý, takže spokojenost.“

Včerejší zápas?
„Byl jsem překvapený kolik lidí tady přišlo na přátelské utkání, vždyť bylo skoro vyprodáno a skvělá atmosféra. Můj výkon samozřejmě nebyl ideální, hrál jsem první zápas, takže si musím zvyknout na tempo. Připravoval jsem se sice individuálně, ale tohle je něco jiného. Milan Bartovič a Vladimír Dravecký jsou výborní hokejisti a pokud nás trenér nechá spolu, myslím, že nám to bude klapat.“

Byl ve hře jenom Slovan?
„Hledání nového angažmá je vždycky složité. Nějaká komunikace s jinými kluby proběhla, ale nakonec jsem se dohodl se Slovanem. Zaujala mě komunikace s trenéry a s vedením, takže jsem rád, že jsem se rozhodl právě takhle.“

Koho ze spoluhráčů znáte osobně?
„Osobně se znám jen s Michalem Vondrkou z reprezentace a proti pár klukům jsem v minulosti hrál.“

Máte skvělé fyzické parametry, těšíte se na bitkaře z Čechova? Loni jsem proti nim dvakrát hrál a zažil jste extempore jak Mirastyho tak Jablonského…
(smích) "Na ně je těžké se těšit, protože když proti nim hrajete, tak to už jde o zdraví. Ale určitě před nimi neuteču do kabiny…“

Rozdíly mezi Barysem a Slovanem?
„Po dni a půl to je těžké hodnotit, ale v Bratislavě je perfektní zázemí, hala v podstatě nová a jak jsem už říkal, výborná komunikace – na rozdíl od Astany se tady domluvím česky, což je rovněž velké pozitivum“.

Trenér Čada?
„Osobně ho neznám, samozřejmě vím, že loni trénoval v Omsku. Vím o něm i to, že si potrpí na důsledném dodržování určitých systémových věcí, na kterých se s hráči dohodne. Myslím, že současný kádr Slovanu je právě pro tohle ideální.“

Spokojenost po sezóně?
„Tak to je jasné – postup do play off a jak se vždycky říká – pak se uvidí.“

PŮVODNÍ ROZHOVOR S TRENÉREM SLOVANU BRATISLAVA ROSTISLAVEM ČADOU O UTKÁNÍ SLOVAN - SPARTA

(15.8. 2012)


"Rozhodně mě nepotěšily čtyři inkasované branky v podstatě z normálních situací (tu pátou jsme dostali těsně před koncem do prázdné branky). Špatně jsme hráli ve středním a obranném pásmu, tady skutečně nejsem spokojený. Mužstvu sice nemůžu upřít snahu, kluci bojovali až do konce, Spartu jsme přestříleli 46:29, ale hokej je o efektivitě a v tomto rozhodujícím ukazateli byla Sparta lepší. A navíc jí výborně zachytal gólman Schwarz. Částečně mohu být spokojený s naší hrou v přesilovkách, kombinačně to vypadlo lépe než v minulých utkáních, ale dali jsme v nich jen jeden gól."

Takže chybělo i trochu štěstí...?
"Já tohle slovo neužívám rád, resp. ho neužívám vůbec. Známý brněnský trenér pan Vaněk mně sice často říkával - jako trenér musíš mít i štěstí, ale já se tomuto slovu vyhýbám. Ano, za stavu 3:4 jsme ještě trefili i tyčku, ale štěstí...? Prostě ta střela měla být přesnější."

Už jste zmínil nespokojenost s defenzívou... Neuvažuje vedení klubu ještě o nějaké výrazné posile do obrany?
"Nemám informaci o to, že by klub v této souvislosti s někým jednal, a já nevím ani o nikom vhodném. Navíc teď v tuto dobu je už hráčský trh značně omezený. Bohužel se nám dlouhodoběji zranil Ivan Ďatelinka, takže nyní trénujeme pouze se sedmi beky. Ivan má zlomený prst na ruce a sádru mu sundají těsně před začátkem sezóny, takže v tuto chvíli nevíme, zda ty naše první zápasy vůbec stihne".

Kdy odlétáte do Švédska?
"Až v den zápasu, to znamená v pátek ráno, a po druhém utkání v neděli se hned večer vracíme domů".

PŮVODNÍ ROZHOVOR S TRENÉREM SLOVANU BRATISLAVA ROSTISLAVEM ČADOU O KAMILU KREPSOVI

(14.8. 2012)


Pane Čado, jak byste Kamila Krepse charakterizoval jako hráče?
Je to rychlý, agresivní, důrazný hokejista, který se v minulé sezóně dokázal prosadit v KHL. Další jeho přednost spatřuji v obrovském fyzickém nasazení a samozřejmě ve schopnosti dávat góly.

Kamil je navíc typem útočníka, který co by centr dokáže hrát i na jiných místech v útoku. Tým bude pochopitelně těžit i z jeho zkušeností, které v předcházející sezóně nasbíral v Kontinentální lize v dresu Barysu Astana.

Nastoupí už dnes proti Spartě?
Ano, a to je skvělá zpráva pro fanoušky - Kamila uvidí už dnes proti Spartě. Bude hrát centra v prvním útoku a na křídlech bude mít Bartoviče a Draveckého.

PŮVODNÍ ROZHOVOR S ČESKÝM FORVARDEM ZDEŇKEM BLATNÝM, HRÁČEM VIENNY CAPITALS
Na Slovan mám krásné vzpomínky, ale Slovan na mě asi ne...

(9.8. 2012)

Zítra nastoupí v dresu Vienny Capitals co by nováček týmu proti Slovanu Bratislava v zápase Europen Trophy - český útočník ZDENĚK BLATNÝ.


Zdeňku, v předminulé sezóně jste si zahrál i slovenskou extraligu za Košice a Trenčín. Máte v této souvislosti nějaké konkrétní vzpomínky právě na Slovan?
Ano, mám a jen ty nejkrásnější, ovšem Slovan na mě asi ne. S Trenčínem jsme proti Slovanu v prvním kole play off otočili sérii z 0:3 na 4:3 pro nás. Tuším, že tehdy byla Dukla Trenčín snad jediným týmem na světě, kterému se toto podařilo dokonce dvakrát.

V Ambri Piottě jste se v sezóně 2007/08 potkal se současným trenérem Slovanem Rostislavem Čadou. Jaký to byl trenér?
Ne, ne, když já jsem přišel do Ambri, tak tam pan Čada zrovna nebyl, to je omyl, ale zažil jsem ho v předminulé sezóně v Košicích. Je to jeden z nejlepších trenérů, pod kterým jsem kdy hrál - klidný, uvážlivý, komunikativní, inteligentní. Pokud bude zítra jen trochu času, rád bych ho alespoň pozdravil

Zdeňku, Vienna je už jedenadvacátým klubem ve Vaší hráčské kariéře. Kam byste to chtěl v tomhle počtu týmů dotáhnout...?
(smích) Nemám žádný strop. Sám se tomu divím, je to obrovské sousto... 21 týmů..., no, jsem prostě cestovatel. Hrát chci ale pořád, dokud bude sloužit zdraví a budu někde propěšný..., třeba to do té čtyřicítky klubů dotáhnu (smích). Já už vlastně teď kamkoli přijdu, tak působím jako jakýsi hrající hráčský skaut. Trenér nebo někdo z vedení zmíní jméno nějakého hráče, kterého by třeba chtěli a v ten moment se už dívají na mě a ptají - ty, Zdenku, nehrál si s ním? Pravda, většinou řeknu, že ano... (smích). Holt se to někdy tak sejde, no.

Slovan má v přípravě fantastické návštěvy. Víte o tom?
Jasně, dost se o tom píše. Proto jsem sám zvědavý, kolik lidí přijde na nás. Nějaká Vídeň toho fanouškům moc neříká, však to znáte. Myslím, že kdyby přišlo kolem čtyř tisícovek, bylo by to fajn.

Jaké má Vienna mužstvo?
Po minulé neúspěšné sezóně tam došlo k velkému zemětřesení, z původního kádru tam zůstalo tuším jen sedm hráčů. Myslím, že teď je tým dobře složený, jsou tam zkušení Kanaďané... Pro nás to zítra bude první přípravný zápas na ledě, takže sám jsem zvědavý, jak nám to půjde. Ale svoji kvalitu určitě máme, o tom jsem přesvědčený.

PŮVODNÍ ROZHOVOR S MIROSLAVEM ŠATANEM
Legenda Slovanu a slovenského hokeje se vrátila, i když zatím "jen" na tréninky

(8.8. 2012)

Miro, jak se cítíte po návratu ze Států, už jste se stačil aklimatizovat?
Ve Státech jsem byl dva měsíce, doma jsem teprve druhý den, takže o nějaké aklimatizaci zatím nemůže být ani řeč. Pořád toho v noci ještě moc nenaspím, tělo si ještě nezvyklo. Ale ono to přijde.


Dneska to asi nebyla sranda, že?
Máte pravdu, ten dnešní první trénink byl pro mě hodně náročný. Já jsem sice byl na ledě naposledy před pěti dny, ale to bylo ještě před návratem domů. Tohle je vzhledem k aklimatizaci něco úplně jiného. Spotil jsem se dost a dost, ale to není na škodu.

Určitě jste ze zámoří sledoval ten obrovský zájem fanoušků Slovanu o první přípravné zápasy. Co tomu říkáte?
Skvělé, super. Ten zájem lidí o hokej na Slovanu, o KHL, to je něco fantastického a velký příslib do nové sezóny. Vždycky se vám jinak hraje, když vás dopředu ženou plné tribuny, než když se díváte na prázdné sedačky. Slovan má skvělé fanoušky, ale tohle pro mě osobně není žádná novinka, to vím už dávno.

Co Vy a smlouva?
Teprve začínám trénovat, musím se nejdříve dostat do nějaké odpovídající formy, cítit se na ledě dobře. Pro mě teď smlouva není úplně tím nejaktuálnějším, nijak na to nespěchám. Je to záležitost dnů, možná pár týdnů. Uvidíme.

Miro, ale ta šance, že i v příští sezóně budete oblékat dresu Slovanu, je veliká, ne?
Nevím, nikdy není nic na sto procent (smích).

S Žigom Pálffym jste už hovořil?
Ne, ne, ještě jsem se k tomu nedostal. Teď buď trénuji nebo spím... Ale určitě se s ním spojím.

Za jak dlouho naskočíte do přípravných zápasů?
V nejbližší době to určitě nebude. Jak jsem už zmiňoval, musím nejdříve dva tři týdny kvalitně potrénovat a pak o tom můžeme spolu s trenérem začít uvažovat.

Miro, díky za rozhovor, hodně štěstí
Děkuji.

PŮVODNÍ ROZHOVOR S TRENÉREM SKA PETROHRAD MILOŠEM ŘÍHOU:


je moje srdeční záležitost, vždycky se sem budu rád vracet. Těším se na skvělé fanoušky, zdůrazňuje Miloš Říha

(23.7. 2012)

Se Slovanem Bratislava získal dva mistrovské tituly - v sezónách 2001/02 a 2004/05 a mezi fanoušky se pořád těší velké oblibě. Teď se do Slovnaft arény vrátí znovu, tentokrát však na střídačce soupeře, nejbohatšího klubu KHL SKA Petrohrad. Trenér Miloš ŘÍHA.
A tady je jeho pozvánka na první přípravné utkání obou úterních soupeřů:“Už jsem to v rozhovorech pro váš server říkal několikrát a rád to znovu zopakuji - Slovan Bratislava je moje velká srdeční záležitost a vždycky se sem budu rád vracet. Ať už jako trenér nebo i jako divák.

Slovan má skvělé a věrné fanoušky a jsem přesvědčen, že i na tento zápas jich přijde hodně. Pro “belasé” to je jakési první nakouknutí do KHL, první konfrontace. O výsledek tady přirozeně nejde v první řadě, my se budeme snažit hrát co nejlepší hokej, aby diváci byli spokojeni, aby si to maximálně užili.

Jak už to v přípravě bývá, nejedeme do Bratislavy v kompletní sestavě, nicméně na led nastoupí i zvučná jména. Chytat bude Kuba Štěpánek a vezeme sebou naši kompletní první lajnu, tzn. vzadu Kalinin a Dallman a vepředu Mortensson, Thoresen a Průcha. Ve Slovnaft aréně se představí také náš standardní třetí útok, kterému se dařilo už v posledním play off - Makarov, Kučerjavenko a Korolev. Čtvrtá pětka bude složena vysloveně z mladíků.

Ještě jednou zdravím všechny fanoušky Slovanu a z Havlíčkova Brodu vám vzkazuji: TĚŠÍM se na vás, TĚŠÍM se do Bratislavy!”

PŮVODNÍ ROZHOVOR S TRENÉREM SLOVANU BRATISLAVA ROSTISLAVEM ČADOU:

„Po hráčích budu požadovat velkou odvahu, motivaci a bojovnost“

(14.7. 2012)

Pane Čado, vraťme se ještě na chvíli k minulé sezóně… Vaše první týdny v Omsku byly takřka triumfální. Hráči si pochvalovali zajímavou suchou přípravu, novináři Vás chválili za to, že se snažíte mluvit rusky atd. Jak Vy jste tuhle počáteční atmosféru vnímal?
Abych pravdu řekl, tuto atmosféru jsem moc nevnímal. Připravoval jsem se na jednotlivé tréninky a hlavně se věnoval zlepšování ruštiny.


Bylo hodně těžké převzít mužstvo, ve kterém tři roky dominoval Jaromír Jágr, a teď najednou nebyl a Vy jste musel týmu naordinovat změnu herního stylu „bez Jágra“?
Nahradit Jaromíra Jágra po tříletém úspěšném působení v Omsku nebylo vůbec snadné, hlavně v začátku sezóny. Jeho neúčast se projevovala nejen v utkáních, ale i v trénincích, ve kterých Jágr pracuje příkladným způsobem. Bylo nutné hrát více kolektivněji a organizovaněji, zvláště v obraně. Jeho góly ovšem mužstvu chyběly po celou sezónu!

Kde, jak, proč se to najednou zvrtlo? Jak fungovala Vaše komunikace s vedením klubu v té kritické době před Vaším odvolání a jaké byly Vaše vztahy s hráči?
Musím říct, že jsem byl odvolán za velmi zvláštních okolností, kdy mužstvo v posledních šesti utkáních čtyřikrát vyhrálo, utkání proti vedoucímu Čeljabinsku jsme prohráli na trestná střílení a jednou prohráli v normální hrací době. Odcházel jsem v době, kdy jsme měli nejlepší obrannou hru v celé KHL co se týká počtu obdržených branek a v efektivitě využití přesilové hry a ve hře v oslabení jsme byli na třetích místech celkového hodnocení KHL.
(na snímku Rostislav Čada jako 23 letý mladík v dresu Zetoru Brno)

Cítil jste, obrazně řečeno, že Vás vedení omského klubu v tom závěru Vašeho angažmá „zradilo“, resp. hodilo přes palubu?
Bylo to jejich rozhodnutí, které jsem respektoval.

Jak významné postavení měl v klubu a mezi fanoušky Avangardu Roman Červenka?
Roman Červenka je rozený střelec a tuto úlohu velmi úspěšně plnil po dobu mého působení u mužstva. Byl nejproduktivnějším hráčem družstva a celé KHL. Roman se těšil velké oblibě nejen fanoušků Avangardu, ale celé KHL.

Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. V čem tedy pro Vás byla dobrá trenérská štace v Omsku?
Poznal jsem prostředí KHL a mentalitu ruských hráčů.

V čem se liší postavení trenéra v Rusku a v Evropě, vyjdeme-li z Vašich konkrétních zkušeností?
Od hlavního trenéra v Rusku se očekává hlavně autoritativní vedení mužstva. Má veškeré pravomoci a kompetence. Zároveň nese veškerou odpovědnost za výsledek mužstva.

Kdybyste dnes po všech těch zkušenostech nastoupil na střídačku Avangardu znovu, udělal byste něco jinak?
Určitě bych požadoval více „svých“ spolupracovníků tak, jak toho využívají jiní zahraniční trenéři v Rusku.

Přemýšlel jste o nabídce Slovanu dlouho, resp. co Vás na ní zlákalo a láká?
Nepřemýšlel, pouze jsme čekali na potvrzení účasti Slovanu v letošní KHL. V této době jsme s vedením konzultovali a diskutovali naše představy a možnosti budoucí spolupráci.

Na nedávné tiskové konferenci Slovanu jste řekl, že žádný trenér nikdy nemůže být spokojený se složením týmu. Co tedy říci o současné kvalitě kádru „belasých“, jehož složení je už téměř definitivní?
Řekl jsem to ve smyslu, že kádr je nutné na základě možností a potřeb neustále zkvalitňovat a vylepšovat, pokud to přestupní řád soutěže dovolí.

Které posty byste ještě potřeboval posílit?
Přesně nám to ukáží přípravná utkání. Pravidla soutěže na nás požadují zařadit do základní sestavy čtyři hráče mladší ročníku 1991, a tak bych rád v družstvu ještě viděl jednoho obránce a jednoho útočníka této věkové kategorie.

Slovan čeká v KHL premiérová sezóna. Před čím budeme hráče varovat především?
Před náročností soutěže z hlediska organizace a kvality zápasů! Budu požadovat velkou odvahu, motivaci a bojovnost.

S Avangardem Omsk hrajete poprvé 22. září doma. Těšíte se?
Já se těším na celou novou soutěž a vím, že k utkání s Avangardem budu přistupovat jako ke všem ostatním se snahou uspět.

Jaké pozitiva a negativa z obecného pohledu spatřujete v účasti Slovanu v KHL?
Vidím v účasti jen pozitiva. Atraktivní soutěž s vynikajícími jedinci, kteří zaujmou hokejovou veřejnost nejen v Bratislavě.

S jakým výsledkem svého týmu budete po skončení sezóny spokojený?
Byl bych spokojený, kdyby se nám podařilo splnit stanovený cíl - to znamená účast v play-off.

PŮVODNÍ ROZHOVOR S GENERÁLNÍM MANAŽEREM HC SLOVAN BRATISLAVA MAROŠEM KRAJČIM:

„Spokojný budem, ak začiatkom marca budúceho roku nastúpime pred vypredanou Slovnaft Arenou na zápas prvého kola play off o Gagarinov pohár.“

(26.6. 2012)

Pane Krajči, kdy a v jakých souvislostech jste poprvé začal uvažovat o vstupu Slovanu do Kontinentální ligy?


O účasti v KHL sme začali reálne uvažovať približne pred tromi rokmi, keď sa začalo s modernizáciou bratislavského zimného štadióna. Absencia modernej haly bola v tom čase totiž azda jedinou podmienkou, ktorú Slovan v súvislosti so vstupom do KHL nespĺňal, ak samozrejme nerátame potrebné finančné prostriedky.

Top manažment nášho klubu sa už niekoľko rokov permanentne zaoberal otázkou, ako dostať Slovan do špičkovej ligy. Teraz sme pripravení takmer stopercentne: máme perfektnú arénu, silné zázemie, inšpirujúcu históriu pretkanú slávnymi menami a úspechmi, verných fanúšikov. Akcionárske portfólio nášho klubu bolo dostatočne silné a široké na to, aby v krátkom období medzi Vianocami a marcom tohto roku zintenzívnilo rokovania s partnermi klubu a získalo prísľuby nových zdrojov pre rozpočet klubu.
Preto si účasť v KHL napokon budeme môcť dovoliť už od najbližšej sezóny. Za týchto okolností sme už jednoducho nemohli váhať. Mohlo by sa nám totiž stať, že by sme prepásli rozhodujúci okamih vstupu do KHL pri jej rozširovaní.

Loni na podzim jste spolu s Košicemi podali žádost o účast obou těchto slovenských týmů v české extralize. APK se však postavila proti. Našel jste v této neúspěšné snaze i nějaká pozitiva?
Ako sa zvykne hovoriť, všetko zlé je na niečo dobré. Ja osobne verím, že to úsilie, ktoré sme najmä na jeseň minulého roku dali do projektu začlenenia dvoch najlepších slovenských klubov do českej extraligy, sa ešte v budúcnosti môže pozitívne vrátiť. V danom okamihu je pre mňa tiež dôležité, že pre spoločnú ligu sme urobili všetko, čo sme v tom okamihu urobiť mohli a náš vstup do KHL nám nemôže nikto vyčítať, ani ho spochybňovať, napr. rôznymi úvahami o lepšom variante nadnárodnej súťaže.

Účast Slovanu v KHL nepochybně provázela řada náročných jednání. Objevily se v jejich průběhu nějaké momenty, kdy jste si řekl – tak, a je konec, tohle se nám nemůže podařit?
Až do takej kritickej fázy, že by sme si povedali „toto je koniec“, sme sa našťastie nedostali. Skôr sme iba mali niekedy obavy, ako sa nám niektoré veci podaria, keďže viacero kľúčových rozhodnutí muselo byť prijímaných paralelne a všetko muselo vzájomne do seba zapadať.

Jak jste vnímal přístup ruské strany při všech těchto společných schůzkách?
Veľmi korektný a profesionálny, nemôžem povedať jediné kritické slovo. Administratíva KHL je v súčasnosti vyspelou veľkou firmou, v jej sídle v Moskve pracuje okolo 150 ľudí, pričom každý zodpovedá za svoj konkrétny úsek. Prvé rokovania s najvyšším vedením Ligy boli pomerne rýchle. Samozrejme, doťahovanie konkrétnych detailov bolo a ešte bude veľmi náročné.


Mediálně se teď hodně diskutuje otázka, do jaké míry uškodí odchod Slovanu do KHL slovenské extralize. A to jak z pohledu samotné kvality soutěže, tak ze strany sponzorů. Jaký je Váš názor?
Slovenská extraliga samozrejme odchodom Slovana kvalitnejšia určite nebude. Viem pochopiť, že ostatné kluby z toho radosť nemajú. Na druhej strane, my sme sa museli posunúť ďalej, na našom mieste a s našimi možnosťami a zázemím by to zrejme urobil každý. Vďaka nášmu pôsobeniu v KHL však na Slovensku zostane kvalitná nadnárodná hokejová súťaž. Deklarovali sme a snažíme sa to neustále v praxi napĺňať, že v našom mužstve dáme príležitosť predovšetkým slovenským špičkovým, ale aj nádejným hokejistom. Budú hrať minimálne 60 kvalitných zápasov v sezóne, tých najlepších výborne pripravíme pre možnosť uchádzať sa o reprezentačný dres na najvyšších medzinárodných fórach, MS a ZOH nevynímajúc. Medzi nami a slovenskou extraligou rozhodne nepálime mosty. Naopak, v poslednom čase som naozaj dosť svojho času venoval tomu, aby bola slovenská extraliga konkurencieschopná aj bez Slovanu a zostali pri nej jej kľúčoví partneri.

Do premiérové sezóny vstupujete s rozpočtem 10 miliónů EUR. Prozraďte, kolik bezesných nocí Vám naplnění klubového rozpočtu připravilo…
Hmm, ešte stále ich rátam... :-)

Mohl byste z oněch deseti miliónu EUR procentuálně vyjádřit částku, kterou budete muset vynaložit na cestování za vašimi soupeři?
Vyžrebovanie nového ročníka 2012/2013 by malo byť známe v priebehu utorka 26. júna, potom budeme schopní postupne uzatvoriť otázku služieb nášho dopravcu. V zásade máme dve porovnateľné ponuky, jedna je aj od ČSA Holidays. Na dopravu však pôjde približne 15 percent nášho rozpočtu.

Pokud se týká hráčského kádru… Na kterých postech vás momentálně pořád tlačí bota, resp. dočkají se ještě fanoušci příchodu nějakého zvučného hokejového jména?
Jednoznačne sa ešte obzeráme po centri prvého útoku, tam by sme chceli mať zvučné meno, hráča – reprezentanta z hokejovo vyspelej krajiny. Predovšetkým by som však chcel zdôrazniť, že budujeme tím. Vôbec sa neobávam, že v priebehu sezóny z neho vyskočí hneď niekoľko silných individualít.

Gólmanskou dvojici sice už máte pohromadě, nicméně nepohrával jste si aspoň ve skrytu duše s myšlenkou oslovit Dominika Haška, případně do ofenzívy Petra Nedvěda?
Úprimné povedané, nad Dominikom sme neuvažovali, a Nedvěd už raz u nás hral, Jarda, výborný chalan .

Žigmund Pálffy (na snímku) – to by bylo asi velké lákadlo pro fanoušky. Je jeho start za Slovan reálný?


Už sme sa so Žigom o tom rozprávali, rokovania prebiehajú a táto možnosť je stále veľmi reálna. Obe strany majú isté podmienky, tréner Čada by bol rád, aby mal hráča k dispozícii bez obmedzenia povedzme len na domáce zápasy. Žigo sa vyjadril, že jeho kladnému rozhodnutiu môže napomôcť návrat Mira Šatana, na čom tiež pracujeme.
(Pálffy je hráčem Skalice, se kterou Slovan intenzivně spolupracuje - pozn. red.)

Při angažování nového trenéra padla volba na Rostislava Čadu. Proč právě on?
Rosťo Čada veľmi dobre pozná prostredie nášho klubu z predchádzajúceho angažmán. Je to náročný a skúsený tréner, ktorý uprednostňuje hernú disciplínu. Niečo, čo budeme v KHL nepochybne potrebovať. V KHL už pôsobil, so špičkovým klubom, neskorším finalistom Gagarinovho pohára, absolvoval celú predsezónnu prípravu a polovicu základnej časti. Je to stopercentný profesionál, poctivý a priamy chlap, navyše s dlhoročným pozitívnym vzťahom k slovenským hráčom.

Zápasovou přípravu začínáte velkolepě – proti Petrohradu. Trenér SKA Miloš Říha o Vás v rozhovoru, který uveřejnil i oficiální web Slovanu, prohlásil, že lepšího generálního manažera než Maroše Krajčiho ve své trenérské kariéře neměl. A rozhodně to z úst Miloše Říhy neznělo jako pouhá zdvořilostní fráze. Jak Vy vzpomínáte na dobu působení tohoto renomovaného českého kouče ve Slovanu?
Miloš je už teraz v Slovane legendou. Podarilo sa mu s nami vyhrať dvakrát majstrovský titul. To isté dokázal okrem neho už len Zdeno Cíger. Nikdy nezabudnem na lock-outovú sezónu 2004/2005. Nemali sme vtedy papierovo najsilnejší tím, jagavejšie hviezdy NHL možno hrali v Trenčíne, či Zvolene. Miloš dokázal aj z oklieštenej zostavy dostať maximum, hoci z niektorých jeho rozhodnutí mi tuhla krv v žilách. Ale on to dokázal, vybojoval nám najcennejší titul. Boli to krásne časy, na ktoré sa nezabúda, a o tých majstrovských oslavách ani nehovoriac .

Pojďme se teď trochu zasnít… Kdybyste měl možnost angažovat do první pětky Slovanu (včetně gólmana) současné nejlepší slovenské hokejisty z domácí extraligy a ze zahraničních soutěží, jak by vypadalo složení vaší zahajovací formace?
To je veru veľmi lákavá otázka, myslím, že ste celkom prvý, kto mi ju položil. Tak tu je: Halák – Višňovský, Chára – Šatan, Handzuš, Gáborík ( Hossa, keby mi Gabi nebral telefon :-) )

Co důležitého ještě čeká Slovan před startem sezóny?
Veľmi sa tešíme na European Trophy. Vážime si možnosť túto súťaž hrať, som presvedčený, že nám poskytne vynikajúce prípravné zápasy s kvalitnými súpermi na úrovni toho, čo nás od začiatku septembra čaká v KHL. Tešia sa aj naši fanúšikovia, vlani sme mali priemer na domácich zápasoch 5 500 divákov, druhý najvyšší po Eisbären Berlín. Viem si predstaviť, že na „federálnom derby“ so Spartou 14. augusta bude ešte vyššia návšteva, aj keď budú vonku tropické horúčavy.

Existuje něco, čeho se v premiérové sezóně Slovanu v KHL vysloveně obáváte?
Novou skúsenosťou bude pre nás cestovanie za súpermi cez niekoľko časových pásiem. Inak sa neobávame ničoho, máme iba prirodzený rešpekt pred všetkým novým.

S jakým výsledkem Slovanu bude Maroš Krajči spokojen po skončení sezóny a co byste popřál vašim fanouškům?
Spokojný budem, ak začiatkom marca budúceho roku nastúpime pred vypredanou Slovnaft Arenou na zápas prvého kola play off o Gagarinov pohár. Našim priaznivcom želám, aby im hokej v našom podaní priniesol v budúcej sezóne čo najviac potešenia a zábavy, aby si užili každý z 30 domácich zápasov a aby po veľkej väčšine z nich odchádzali zo štadióna s pocitom, že sa oplatilo prísť a že sa už nemôžu dočkať ďalšieho zápasu.

V těchto dnech se v souvislosti s velkým zemětřesením v Barysu Astana hovoří o tom, že tým by velmi reálně měla opustit také zkušená trojice českých hokejistů – Kašpar, Novotný a Kreps. V případě, že by se tak stalo, uvažovali byste o angažování některého z nich?
O aktuálnej situácii v Baryse Astana vieme, na zasadnutí predstavenstva sme sa rozprávali o všetkých týchto troch menách ako potenciálnych posilách. Uvidíme, aké budú podmienky.

(foto: www.hcslovan.sk)