Svet-Stranek.cz
KHL

DNES se hrálo - 25. dubna 2012 - 7. ROZHODUJÍCÍ zápas finále play off KHL:Češi a Slováci v Kontinentální hokejové lize

DNES se hrálo - 25. dubna 2012 - 7. ROZHODUJÍCÍ zápas finále play off KHL

PLAY OFF KHL 2011/12 - FINÁLE

AVANGARD OMSK - DYNAMO MOSKVA
(konečný stav série 3:4)

Dynamo Moskva je novým držitelem nejcennější trofeje KHL - GAGARINOVA POHÁRU - pro sezónu 2011/2012!!!

Jak postupovaly do finále:

AVANGARD - Amur Chabarovsk 4:0, Metallurg Magnitogorsk 4:1, Traktor Čeljabinsk 4:1

DYNAMO - Dinamo Minsk 4:0, Torpedo Nižnij Novgorod 4:2, SKA Petrohrad 4:0
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ... |   další > | na konec >>
25.04.2012 Hrací den - středa 25. dubna - FINÁLE KHL

Hrací den - středa 25. dubna - FINÁLE KHL
Finálová série play off KHL měla dnes na programu ROZHODUJÍCÍ sedmý zápas.

AVANGARD OMSK - DYNAMO MOSKVA 0:1
(konečný stav série 3:4 - Dynamo Moskva se stalo mistrem KHL pro sezónu 2011/12)

Český útočník Jakub Klepiš zůstane už navždy hrdinou Dynama Moskva. Právě on byl v tomto rozhodujícím finálovém duelu autorem jediné branky, která zároveň rozhodla o tom, že Dynamo poprvé v historii KHL získalo mistrovský titul, resp. Gagarinův pohár.
Spolu s Klepišem se z tohoto triumfu radují i krajané Marek Kvapil (ten si připsal asistenci u vítězné branky) a Filip Novák a také slovenský bek Dominik Graňák.
Klepiš obhájil titul z minulé sezóny, loni se však ze zisku nejcennější trofeje radoval v dresu Salavatu Ufa.

Avangard v čele s Romanem Červenkou, který se stal nejproduktivnějším hráčem play off (11+11), a Martinem Škoulou bude zřejmě ještě hodně dlouho mrzet prohospodařené vedení 3:1 na zápasy, resp. dva nevyužité mečboly.

Gagarinův pohár vyhrálo poprvé mužstvo ze Západní konference (v předcházejících sezónách to byly pokaždé týmy z Východu - 2x Ak Bars Kazaň a loni Salavat Ufa) a navíc ani v této sezóně neuspěl v závěrečných bojích play off vítěz základní části - tentokrát Traktor Čeljabinsk.

23.04.2012 Hrací den - pondělí 23. dubna - FINÁLE KHL

Hrací den - pondělí 23. dubna - FINÁLE KHL
Finálová série play off KHL měla dnes na programu šestý zápas.

DYNAMO MOSKVA - AVANGARD OMSK 5:2
(stav série 3:3)

Avangard neproměnil v konečný triumf ani druhý mečbol, byť Dynamo přestřílel 40:26 (z toho ve 3. třetině 19:4), takže letošní finále se bude rozhodovat až v posledním sedmém duelu na omském ledě. Obě branky Avangardu vstřelil český obránce Martin Škoula (2+8), který se v play off trefil vůbec poprvé, a to nejen v této sezóně, ale za dobu svého dvouletého působení v dresu sibiřského týmu vůbec.

Za vítěze dvakrát skóroval druhý nejproduktivnější Čech v play off Marek Kvapil (8+3) a dva kanadské body za 1+1 si připsal Kvapilův spoluhráč, obránce Filip Novák (2+3) - jeho branka byla zároveň i vítězná.
Lídr produktivity play off, Roman Červenka, nebodoval už ve druhém zápase v řadě.

21.04.2012 Hrací den - sobota 21. dubna - FINÁLE KHL

Hrací den - sobota 21. dubna - FINÁLE KHL
Finálová série play off KHL měla dnes na programu pátý zápas.

AVANGARD OMSK - DYNAMO MOSKVA 2:3
(stav série 3:2)

Avangard nevyužil první mečbol a finálová série se tak znovu vrací do Moskvy. Dynamo vedlo v tomto utkání už 3:0 (poprvé ve finále se trefil nejlepší střelec play off, Michail Anisin - 14. gól), jenže Sibiřané před zaplněnými tribunami díky nesmírné bojovnosti závěrečné vteřiny hodně zdramatizovali. Alespoň na prodloužení však už nedosáhli. Za Avangard Martin Škoula 0+1 (v play off celkem 0+8), Roman Červenka tentokrát nebodoval.

Oba fináloví soupeři odehráli mezi sebou v této sezóně už sedmé utkání (2 v základní části a 5 v play off) a výsledek žádného z nich nikdy neskončil o více než jednu branku.

19.04.2012 Hrací den - čtvrtek 19. dubna - FINÁLE KHL

Hrací den - čtvrtek 19. dubna - FINÁLE KHL
Finálová série play off KHL měla dnes na programu čtvrtý zápas.

DYNAMO MOSKVA - AVANGARD OMSK 1:2 PP
(stav série 1:3)

Avangard Omsk dělí od historického zisku Gagarinova poháru už jen jediná výhra, a na tu by mohl dosáhnout už pozítří na domácím ledě. Svěřenci Fina Summanena sice dnes prohrávali od 6. minuty 0:1, ale nakonec po velké bitvě dotáhli utkání do prodloužení a v něm v čase 68:15 rozhodl Alexander Pěrežogin, kterému přihrával suverénní lídr kanadského bodování Roman Červenka (Červenka v play off celkem: 17 zápasů, 11+11). Pěrežogin zatím skóroval v každém finálovém duelu.

Z dalších českých hokejistů se však bodově už nikdo neprosadil a totéž platí i na adresu slovenského beka Dynama Dominika Graňáka.

A ještě jednu zajímavost - oba fináloví soupeři odehráli mezi sebou v této sezóně už šesté utkání (2 v základní části a 4 v play off) a výsledek žádného z nich nikdy neskončil o více než jednu branku.